Ma adj hálát!

Zarándokének. Áldjátok az Urat mindnyájan ti, akik az Úr szolgái vagytok, akik az Úr házában álltok éjjelente! Emeljétek föl kezeteket a szentély felé, és áldjátok az Urat! Áldjon meg téged a Sionról az Úr, aki az eget és a földet alkotta!

Mennyivel könnyebb a rosszat keresni mint a jót. Mennyire könnyű tönkretenni egy napot egyetlen bolhacsípéssel. Ráadásul mi magyarok nagyon jók vagyunk a bosszankodásban.

Mindig az a kérdés, mire figyelünk. Minden csak a fókusz kérdése. Láttál már fényképet amin egyszerre látszik egy nagyon távoli és egy nagyon közeli dolog? Az egyik erőteljes, éles vonalakkal rendelkezik, míg a másik homályos, és szinte eltűnik a háttérben. Ilyen ez is. Amikor a fókuszod a rossz dolgokra helyezed, akkor szinte észre sem veszed a jót. Ha a fókusz a jón van, már nehezebben bosszant a rossz.

Amikor egy trauma ér bennünket, valami bosszúság, valami ami nagyon fáj, sokszor jön a kérdés: "Miért büntet Isten?" A kérdéssel a probléma a fókusz. Isten nem akar rosszat neked. Nem célja kínozni. Az Ő módszere a szeretet.

Helyezd át a fókuszt! Ahelyett, hogy azt keresed, miért büntet Isten, keresd azt, hogy mit ad neked! Ha az a válaszod hogy semmit, akkor már tudok egy valamit amiért hálás lehetsz. Az életedért!

Ma tanulj meg hálát adni!

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Egy tánc az esőben

Ez nem az a nap!

Mint a villámlás