Szemeivel tanácsol

Bölccsé teszlek és megtanítlak téged az útra, amelyen járj; szemeimmel tanácsollak téged.

Házaspáros esteken szoktuk pároknak azt a feladatot adni, hogy kezüket hátratéve, szavak nélkül, csak az arcmimikájukat használva oldjanak meg bizonyos szituációkat. (kérjenek zsebkendőt, pohár vizet, kérdezzék meg, hogy mennyi az idő, stb.) A cél, hogy még jobban figyeljenek és hangolódjanak egymásra.

S bár a feleségemmel nincs előre megbeszélt jelrendszerünk, de mi a játékon túl, különböző élethelyzetekben is szoktunk így kommunikálni. Például, mikor a műtétje után a gyomorszondától nem tudott beszélni a szemével mutatta, hogy igazítsam meg a párnáját, vagy a takarót. Mi 90%-ban így is megértjük egymást.

S milyen jó lenne, ha legalább ennyire rá tudnánk hangolódni Istenre is! Ha ennyire bele tudnánk simulni az ő tervébe, ha ilyen odafigyeléssel lesnénk minden mozdulatát és teljesítenénk kívánságát.

Ahogy mai Igénkben olvassuk, a bölcs ember nemhogy félszavakból, hanem szavak nélkül, a szemmozdulatokból is érti az Örökkévalót és engedelmeskedik. Szemben az oktalannal, akit a lóhoz és az öszvérhez hasonlít a zsoltáros, „amelyeknek kantárral és zabolával kell szorítani az állát, mert nem közelít hozzád.” (9.vers)

Ezért legyen imádságunk ma egy jól ismert ének:
1. Szelíd szemed, Úr Jézus
Jól látja minden vétkemet,
Személyemet ne vesse meg
Szelíd szemed, Úr Jézus!
2. Szelíd szemed, Úr Jézus,
Tekintsen rám, ha roskadok,
Adjon békét, bocsánatot
Szelíd szemed, Úr Jézus!
3. Szelíd szemed, Úr Jézus,
Vigyázza minden léptemet;
Dicsőséged fényébe vezet
Szelíd szemed, Úr Jézus!

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Hívd meg a lelkészed egy sörre!

Mint a villámlás

A törvény és a pogányok