Falak nélküli város

Fuss oda ehhez az ifjúhoz, és mondd meg neki, hogy falak nélküli város lesz Jeruzsálem, olyan sok ember és állat lesz benne!

Miért építünk falakat?

A legenda szerint Róma városának alapításakor a két legendás, farkas-nevelte testvér, Romulus és Remus harcoltak az új település irányításának kiváltságaiért. Romulus volt az, aki elsőként állt neki megépíteni a város falait, és még nagyon az elején járt, amikor öccse Remus meglátta, min dolgozik. A kisebb testvér ekkor nevetve átugrott a félkész falon, amire a bátyja haragosan, a következő szavak kíséretében vetett véget az életének: „Így jár ezután, aki átugorja falaimat!”

Ma is gyakran építünk falakat. 
  • Van, hogy azért,hogy valakit bent tartsunk: legyen szó állatról, mikor a karám falát építjük, vagy emberről, amikor börtönt. 
  • De építhetünk falakat azért is, hogy valakit kint tartsunk: Erre hivatottak a vár falai, de gyakran a metaforikus falak is elegek hozzá. 
  • Ugyanakkor építhetünk falakat azért is, hogy – noha a ki-be járás lehetséges, mégis – tudatosítsuk mindenkivel, hogy ami a falakon belül van, az a miénk.

A Bibliai ideál a falak nélküli város képe. Olyan városé, ahol senki nincs be–, vagy kizárva, és ahol minden közös. Közös, mert az Istené. Nincs mit átugrani, hiszen nincs mit építeni.

A Biblia falai hidak, melyek kultúrákon, nemiségen, korosztályokon, ideológiákon ívelnek keresztül.

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Egy tánc az esőben

Ez nem az a nap!

Mint a villámlás